Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Zach / Aktualności / Czy św. Mikołaj jest prawdziwym człowiekiem?
Czy św. Mikołaj jest prawdziwym człowiekiem?

Takie oto pytanie padło z ust mojego sześcioletniego syna. I co tu odpowiedzieć. Cieszyć się, że nie zapytał "czy w niego wierzysz?". A ponieważ powiedziałam, że takim prawie bo ma nadprzyrodzoną moc i potrafi sprawiać cuda, ale jest jak wielkie dziecko: lubi sobie pojeść i to koniecznie coś słodkiego. Więc wyjrzeliśmy przez okno czy nie słuchać dzwonków i sprawdziliśmy czy w innych oknach są inne dzieci, które z nosami przyklejonymi do szyby czekają jak my i przygotowaliśmy mu ciasteczko w czekoladzie na "świątecznym" talerzyku z wyścigówą i szklankę ciepłego mleka ( jakby zgłodniał po podróży) i dwie marchewki ( bo jak mawia syn: marchewki muszą być dla renifera).

Wróć do góry