Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Jestem przedszkolakiem / Aktualności / Teatr w przedszkolu
Teatr w przedszkolu

Już w najbliższy piątek 30 stycznia zapraszamy nasze przedszkolaki na przedstawienia teatralne w wykonaniu Teatru Doroty Brzozowskiej. To już kolejna odsłona z cyklu comiesięcznych imprez kulturalnych w naszych punktach przedszkolnych.

IMG_1727.1

Tym razem zapraszamy aż na trzy spektakle: pierwszy z nich zatytułowany "Talent-ciarze", opowiada historię dwóch skrzatów szykujących się do występu w programie telewizyjnym „Mam talent”. Zaproszenia do udziału otrzymują również widzowie. Czy wystarczy mieć jedynie talent czy może talent należy wesprzeć konsekwentną pracą? Odpowiedź w przedstawieniu. Kolejne przedstawienie teatralne "Czerwone stop, zielone hop" opowiada o Toni i kajtku, parze przyjaciół, którzy chodzą do jednego przedszkola. Kajtek uważa, że kolor czerwony oznacza „hop”, Tonia odwrotnie, że kolor czerwony oznacza „stop”. Dzieci dowiedzą się podczas przedstawienia jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i zachować się na basenie czy na plaży. Ostatnia z imprez dla dziecie w tym cyklu warsztaty teatralne zatytułowane "W kulisach teatru", które pozwolą dzieciom zapoznać się z głównymi formami teatralnymi, słownictwem i wiadomościami dotyczącymi pojęcia „Teatr”. Dzieci nauczą się też wyrażać swoje przeżycia, nastroje i emocje za pomocą gestów, ruchu i mimiki.

Przedstawienie "Talent-ciarze" - odbędzie się w Punkcie Przedszkolnym w Kleszczowie o godz. 9.00, natomiast w Punkcie Przedszkolnym w Taciszowie program teatralny rozpocznie się o godz. 10.00 przedstawieniem "Czerwone stop, zielone hop", a zaraz po nim odbędą się warsztaty teatralne.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci:)

Wróć do góry