Polub profil Fundacji Edukacji Przedszkolnej na Facebook'u:

Fundacja / Współpraca
Współpraca

Współpraca z gminami

HiRes (2).1

Nasze projekty realizujemy w oparciu o współpracę z gminami oraz społecznościami lokalnymi. Poprzez wspólne działania tworzymy nowe miejsca, w których odbywają się zajęcia z edukacji przedszkolnej. Pracujemy według standardów, zgodnie z którymi współpraca opiera się na partnerstwie i wspólnym podejmowaniu decyzji. Do tej pory nawiązaliśmy współpracę z 55 gminami na terenie 4 województw (dolnośląskie, śląskie, łódzkie i mazowieckie):

Współpraca ze społecznościami lokalnymi

Kontynuacja funkcjonowania placówki przedszkolnej po zakończeniu projektu jest w dużej mierze zależna od aktywności członków społeczności lokalnej, w której zostało utworzone przedszkole. Efektem naszej współpracy ze społecznościami lokalnymi jest powstanie 38 stowarzyszeń. Są to stowarzyszenia założone przez rodziców, które przejęły prowadzenie placówek przedszkolnych po zakończeniu realizacji projektów, stając się przy tym centrami aktywności lokalnej.

Współpraca z organizacjami pozarządowymi

Różnica pomiędzy tą formą współpracy, a współpracą ze środowiskami lokalnymi polega na tym, że Fundacja wspiera społeczności lokalne pomagając im tworzyć stowarzyszenia, które po zakończeniu projektu w danej miejscowości samodzielnie dalej poprowadzą placówkę przedszkolną. Natomiast organizacje pozarządowe, z którymi współpracuje Fundacja, są już zorganizowane w formie stowarzyszeń lub fundacji, lecz nie dysponują koniecznymi do utworzenia przedszkola wiedzą i umiejętnościami. Fundacja Edukacji Przedszkolnej dzieli się z nimi wiedzą i doświadczeniem z zakresu tworzenia i prowadzenia placówek przedszkolnych oraz przygotowuje je do przejęcia całkowitej odpowiedzialności za kontynuowanie działalności przedszkola już po zakończeniu współpracy w ramach projektów unijnych.(D.P)

Zaktualizowano: 10.05.2013 r.